Jedním z nejčastějších mýtů kolem dyshidrotického ekzému je, že​ se jedná o nakažlivé onemocnění. Jakmile slyšíte „ekzém“, hned na to běží‍ myšlenky ​na přenositelnost, ale realita je daleko od této představy. Dyshidrotický ekzém je primárně spojen s alergickými reakcemi⁤ a stresovými faktory, a⁤ tedy není způsoben​ bakteriemi ⁣nebo viry, které by se ⁢daly předat z člověka na ‌člověka. M můžete mít ‌vleklý​ pocit, že se někdo z⁤ vašeho okolí nakazil, když vidí známé puchýřky, ale nebojte, klidně si dejte⁢ ruku na srdce – není ‌to tak.

Pokud se tedy ptáte, „může mě poškrábat někdo, kdo má ekzém?“ odpovědí je rozhodně ne. To, ‌co ale můžete sbírat, jsou informace a rady, jak se s tímto⁣ kožním problémem vypořádat.⁢ Mnoha lidem pomáhá dodržování určité hygieny a používání zvlhčovačů k prevenci vzniku projevů. Místo‍ strachu z přenosu je lepší zaměřit⁤ se ‍na ⁤to, co můžete udělat pro zlepšení vlastního zdraví a pohody.

Mimochodem, věděli⁣ jste, ‌že se ⁣dyshidrotický ekzém obvykle projevuje v období stresu? Někdy ​to může vypadat, jako by se ekzém vyplazil na scénu ve chvíli, kdy se snažíte odmaturovat nebo plánujete svatbu. Jestli se ocitnete v podobné situaci, zkuste ⁣se zaměřit ‌na‍ relaxaci ‌a techniky zvládání stresu. Někdy si jen stačí ⁣udělat čaj a nechávat všechny starosti za dveřmi.